EASTERN BUCKEYE
SEPTEMBER 19th SALT FORT LAKE
1. Jerry Martin/Eric Martin 3.9
2. Randy Caldwell/Tim Rickey 3.5
3. Mark Brooks/Jeff Burtcher 3.4
WEST ALABAMA
SEPTEMBER 19th TOMBIGBEE
1. Jessie Wright/Nonna Wright 1.54
2. Joel Thomas 1.25
3. Larry Fulton 1.15
MAGNOLIA
SEPTEMBER 19th SARDIS LAKE
1. Rabbit Rogers 12.99
2. Tommy Moss 12.41
3. David Thornton/David Thornton 12.12
4. Barry Hudson/Jeff Ward 12.11
5. Chaney Starns/Kenyon Huggins 12.03
BIG FISH
1. Jeremy Sealey/Brad Marshall 2.33
CRAPPIE MASTERS
SEPTEMBER 23rd – 26th KENTUCKY/BARCLAY LAKE
1. Kyle Schroenherr/Rodney Neuhaus 23.68
2. Harold Maddux/Brian Oldham 22.36
3. Dwayne Craig/Johnny Clary 21.63
4. Brently Smith/Elliot Dowdy 21.33
5. Damon Thompson/Dan Porter 21.25
BIG FISH
1. John Eubanks/Shane Moore 2.78
MALE/FEMALE
1. Glen Woodard/Jill Woodard 16.95
ADULT/YOUTH
1. Mark Arnold/Olivia Arnold 12.88
INDIANNA SLAB
SEPTEMBER 26th MORSE LAKE
1. Glenn Gill/Tom Hankins 6.97
2. Eric Milsops/John Quinn 5.96
3. Doug Allen/Larry Yates 5.02
4. Bret Cunningham/Keith Lucas 4.43
5. Randy Hooser/Shari Hooser 4.16
6. Myron Etchison/Jim Kiritis 4.16
BIG FISH
1. Glenn Gill/Tom Hankins 1.42
SHOALS AREA
SEPTEMBER 26 th PICKWICK
1. Keith Dodd/Darrell Keil 9.86
2. Kevin Mcreless/Rick Robertson 9.47
3. David McCarley/Jimmy McCarley 8.07
GRAND LAKES
SEPTEMBER 27th GRAND LAKES
1. Charlie Hildreth/Mike Rogers 7.42
2. Jeff Toben/John Andreoni 7.26
3. Phill Stone/Dustin Fast 6.8
4. Mark Puthoff/Mike Shroyer 6.45
5. Hora/Hora 5.37
BIG FISH
1. Charlie Hildreth 1.75
CRAPPIENUTZ
OCTOBER 3rd LAKE EUFAULA
1. Scott Williams/Jacob Sapp 8.0
2. Brown/Milby 6.12
3. Robbie Bishop/Carrie Bishop 5.22
4. Clancey/Bell 4.92
5. Lamar Young/Brittany Young 4.05
BIG FISH
1. Scott Williams/Jacob Sapp 1.7

SPRINGFIELD
OCTOBER 3rd LAKE SHELBYVILLE
1. Bob Sarko/Rick Clifton
2. Zach Pierce/Sam Wright
3. Greg Humphrey/Luke Humphrey
4. Dale Smith/Joe Barber
BIG FISH
1. Jerry Jallas/Dan Paoni
CRAPPIE USA
OCTOBER 7TH -10th PATOKA LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Danny Whitecotten/Brent Whitecotten 11.65
2. Rick Barnes/Cassandra Barnes 8.51
3. Joey Briggs/Levi Briggs 8.28
4. Fred D Walker/Danny Sisson 8.15
5. Michael Bray/Charles Powell 7.33
BIG FISH
Gregory Oaks/ Shane Yocum 2.14
SEMI-PRO DIVISION
1. Rodney Neuhaus/Kyle Schoenherr 13.39
2. Eric Howard/Leann Howard 9.94
3. Doug Sikora/Michael Bledsoe 9.09
4. Doug Laake/Ryan Rohl 8.61
5. Thomas Hankins/Glenn Gill 8.59
BIG FISH
1. Rodney Neuhaus/Kyle Schoenherr 1.76
CAROLINA
OCTOBER 10th LAKE JORDAN
1. Hawkins/McGuirt 9.58
2.Knight/Knight 9.39
3. Danque 9.11
4. Sinclair/Guest 8.36
5. Warlick/Willard 8.2
BIG FISH
1. Hawkins/McGuirt 2.24
WEST TENNESSEE
OCTOBER 10th SPRINGVILLE
1. Lionel Hughes/Bonnie Lee 7.21
2. Tom Maclin/Joey Michaels 5.21
BIG FISH
1. Lionel Hughes/Bonnie Lee 1.59
NORTHEAST OHIO
OCTOBER 10th SANDUSKY
1. Luke/John 8.1
2. Steve/Dave 7.1
3. Brad/Mark 5.14
4. Dan/Bob 4.5
5. Bob/Bill 2.15
BIG FISH
1. Luke/John 1.11
EASTERN BUCKEYE
OCTOBER 11th SENICA
1. Jerry Martin/Eric Martin 4.6
2. Mark Brooks/Jeff Burtscher 3.4
3. Randy Caldwell/Tim Rickey 3.2
4. Jon Simmerman/Chris Conte 2
BIG FISH
1. Jerry Martin/Eric Martin 12 3/4 inches
GRAND LAKES
OCTOBER 11 th
1. Jeff Toban/John Adreoni 8.72
2. Charlie Hildreth/Mike Rogers 6.72
3. Mark Puthoff/Mike Shroyer 5.8
4. Phil Stone/Dustin Fast 5.51
5. PH Lincoln/Mike Freewalt 4.23
NORTHEAST OHIO
OCTOBER 17th BERLIN
1. Jerry/Eric 6.8
2. Rick/Shawn 5.1
3. Dan/Bob 4.13
4. Dave/Steve 4.13
5. Andy/John 4.3
BIG FISH
1. Jerry/Eric 1.84
MIDDLE TENNESSEE
OCTOBER 17th NORMANDY
1. Ray Vander Wielen 6.69
2. Terry Spray/John Wells 6.01
3. Coby Edwards/Rodney Edwards 4.62
BIG FISH
1. Jerry Cartwright/Goody Hill 2.15
EAST TENNESSEE
OCTOBER 17th WATTS BAR LAKE
1. Wayne Darnell/Roy Rogers 10.82
2. Kelly Barnett/Hayden Barnett 10.32
3. Scott Maddox/Barry White 9.84
4. Darren Caughron/Tracy Caughron 9.51
5. Neal Alvis/Scott Bunch 9.45
BIG FISH
1. Kelly Barnett/Hayden Barnett 2.37
36 Crappie NOW November 2015
Tournament Results
SHOALS AREA
OCTOBER 17th PICKWICK
1. Kevin Mcreless/Rick Robertson 8.44
2. Kirby 7.57
3. Darrell Keli/Keith Dodd 6.37
SPRINGFIELD
OCTOBER 17th – 18th LAKE SHELBYVILLE
1. Bob Baker/Kimmery Abbot 8.98
2. Rick Hoepner/Dave Radeki 8.44
3. Bob Sarke/Rick Clifton 8.3
4. Rick Montooth/Mike Rockford 6.73
BIG FISH
1. Bob Baker/Kimmery Abbot 1.2
2. Rick Hoepner/Dave Radeki 0.7
GRAND LAKES
OCTOBER 18th GRAND LAKES
1. Jeff Toben/John Anderoni 8.14
2.Jin Freeman/Cummings (SUB) 7.09
3. Charlie Hildreth/Mike Rogers 6.92
4. Mark Puthoff/Mike Shroyer 6.56
5. Ph Lincoln/Mike Freewalt 4.49
WAPPAPELLO
OCTOBER 18th SLABBERS DAVES
1. Brad Botch/Natasha Ware 5.95
2. Edwin Younger/David Tropf 5.31
BIG FISH
1. Edwin Younger/David Tropf 1.15
EASTERN BUCKEYE
OCTOBER 24th TAPPAN LAKE
1. Jerry Martin/Eric Martin 5.6
2. Jon Simmerman/Chris Conte 4.2
3. Mark Brooks/Jeff Burtcher 3.7
4. Randy Caldwell/Tim Rickey 3.1
BIG FISH
1. Jerry Martin/Eric Martin 12.5 INCHES
GRAND LAKES
OCTOBER 25th GRAND LAKES
1. Jeff Toben/John Anderoni 8.05
2. Lawler/Ray 7.18
3. Mark Puthoff/Mike Shroyer 7.16
4. Fishbaugh/Fishbaugh 6.95
5. Freeman/Freeman 6.8
37 Crappie NOW November 2015