Tournament Results

WAPPAPELLO
MARCH 19th SLABBER DAVES
1. David Tropf/Edwin Younger 17.2
2. Chris Channell/Billy Fowler 13.35
BIG FISH
1. Joe Quilling 1.92
2. David Trof/Edwin Younger 1.7
WEST ALABAMA
MARCH 19th TOMBIGBEE RIVER
1. Fields/Fields 10.34
2. Thomas/Freeman 10.2
3. Humber/Humber 9.55
4. Jessie/Nonna 9.03
CAROLINA
MARCH 20th WYLIE
1. McClellan/Newsome 21.27
2. Huffstetler/Koon 20.16
3. Quan/Grimm 19.56
4. Potts/Shore 18.93
5. Duke Manus 18.42
BIG FISH
1. Duke/Manus 1.98
CRAPPIE MASTERS
MARCH 25th – 26th GRENADA LAKE
1. David Cox/Steve Hockett 35.05
2. Earnie Cox/Rick Fajen 33.62
3. Jackie Linton/Holly Linton 32.35
4. Monty Blount/Keith Sullivan 32.15
5. Billy Williams/Scott Williams 31.42
BIG FISH
1.Jackie Linton/Holly Linton 3.57
MALE/FEMALE
1. Jackie Linton/Holly Linton 32.35
ADULT/YOUTH
1. Elijah Wooten/Brandon Manis 20.65
CRAPPIE USA
MARCH 25th – 26th OLD HICKORY LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Rudy Bostelman/Brian Bostelman 20.04
2. Daniel Harper/Austin Blakely 17.92
3. Tyler Morrow/Zack Clapp 17.21
4. Larry Salyers/Dylan King 16.41
5. David West/Luke West 16.12
PRO DIVISION
1. Harold Maddux/Brian Oldham 22.27
2. John Feagin/Matthew Feagin 20.63
3. Kevin Randall/John Hendrix 20.57
4. Shawn Gore/Joey Peck 18.97
5. Larry Clark 16.58
BIG FISH
1. Tyler Morrow/Zack Clapp 2
2. Kevin Randall/John Hendrix 1.96
INDIANNA
MARCH 26th GEIST RESERVOIR
1. Jason Shingler/Mike Arnold 8.07
2. Larry Yates 7.76
3. Myron Etchison/Charlie Hildreth 7.54
4. Jim Clark/Tim Allen 7.53
5. Robert Leisure/Nick Leisure 7.42
BIG FISH
1. Jason Shingler/Mike Arnold 1.74
EAST TENNESSEE
MARCH 26th CHEROKEE LAKE
1. Darren Caughron/Tracy Caughron 9.85
2. Scott Bunch/Neal Alvis 8.85
3. Matt Xenos/Don Speer 7.78
4. Tim Davis 7.29
BIG FISH
1. Darren Caughron/Tracy Caughron 2.06
SHOALS
MARCH 26th LAKE GUNTERSVILLE
1.Rick/Kevin 13.59
2. Roger/Scott/Gracie 12.84
3. Joe/Venus Lambert 12.7
BIG FISH
1. Joe/Venus Lambert 2.41
CENTRAL ARKANSAS
APRIL 2nd LAKE DARDANELL
KIDS TOURNAMENT
1st Big Bass/Aaron May 1.32
1st Big Bream/Rachael Black 0.26
1st Big Catfish/Carsen Godberry 0.79
1st Big Crappie/Krossen Graham 2.05
Rylee Kimble 1.94
Bradyn Dines 1.44
Payton Benson 1.07
Kielyn Bunting 0.68
Carter Tedford 0.55
Kaiden Duvall 0.55
ADULTS
1. Jim Westerberg 2.01
2. Jeff Davis 1.92
3. Gary Koch 1.66
4. Chris Chandler 1.64
5. Earl Tatum 1.63
CAT TEXAS
APRIL 2nd LAKE FORK/CRAPPIEFEST
1. Phillip Law 3.2
2. Donny Holder 2.97
3. Doug Broadway 2.84
4. Paul O’Bier 2.8
5. Carl Ellis 2.68
CRAPPIE USA
APRIL 2nd CHEROKEE LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Robert Massey/Teresa Massey 5.98
2. Michael Wilson/Russell Thompson 4.92
3. William Houston/Luke Houston 2.46
4. Greg Corum/Katrina Corum 1.91
5. David Rodgers 1.36
PRO DIVISION
1. Randy Pope/Steven Deitz 9.39
2. Scott Bunch/Neal Alvis 7.68
3. Tim Davis/Tom Vinette 5.87
4. Joe Carter/Janette Carter 3.01
5. Chuck Collier/Brian Townsend 2.02
BIG FISH
1. Chuck Collier/Brian Townsend 2.02
2. Tim Davis/Tom Vinette 1.86
SPRINGFIELD
APRIL 2nd LAKE JACKSONVILLE
1. Dan Runkel/Dan Runkel JR 5.28
2. Jerry Jallis/Carlo Catalano 4.48
3. Jim Tintori/Rich Bales 4.25
BIG FISH
1. Jerry Jallis/Carlo Catalano 1.14
WEST TENNESSEE
APRIL 2nd SPRINGFIELD
1. Shannon Mayo/Everett Agee 9.91
2. Scotty Shannon/Jerry Belew 9.42
BIG FISH
1. Anthony Curtis/Jon Graves 2.09
2. Scotty Shannon/Jerry Belew 2.03
CENTRAL OHIO
APRIL 3rd ALUM CREEK LAKE
1. Tim Thuering/Steve Smith 4.78
2. Gary Liston/Jerry Howard 4.7
3. Scott Yablonski/Tim Cantrell 4.66
BIG FISH
1. Gary Liston/Jerry Howard 0.98
CRAPPIE USA
APRIL 8th – 9th LAKE CUMBERLAND
AMATEUR DIVISION
1. Scott Carrier/Tresa Carrier 23.49
2. Jerry Rodgers/David D Rodgers 23.12
3. Ben Garland/Barry Turpen 23.01
4. Rob Ludwig 21.98
5. Kris Mann/Terry Mann 21.87
PRO DIVISION
1. Randy Pope/Steven Deitz 23.76
2. Jason Koesters/Jake Hengstler 23.48
3. George Rodgers/Tim Marple 22.13
4. Donnie Burris/Darren Adams 21.31
5. Corey Thomas/Curt Thomas 20.87
BIG FISH
1. George Rodgers/Tim Marple 2.49
2. Ben Garland/Barry Turpen 2.46
EASTERN MISSOURI
APRIL 9th MARK TWAIN LAKE
1. Ron Moliter/Jesse Shoemake 7.12
2. Tim Gerner/Don McGuire 5.17
3. Kenny Massmann/Darin Orf/Tim Besselmann 5.05
4. Van Pierceall/Mike Cannon 4.82
BIG FISH
1. Jake Hammett 1.63
CRAPPIE MASTERS
APRIL 9th LAKE FORK
1. Anh Nguyen/Richard Crilley 15.16
2. Charlie Rogers/Kevin Rogers 14.92
3. Kevin Jones JR/Billy Don Surface 14.84
4. Brian McGhee/Paul Alpers 14.71
5. Jeff Heumann/Wally Marshall 14.67
BIG FISH
1. Charlie Rogers/Kevin Rogers 2.98
MALE/FEMALE
1. Vic Finkley/Kim Gray 14.03
ADULT/YOUTH
1. Ronnie Ennis/Bow Gates 7.36
CRAPPIE NUTZ
APRIL 9th LAKE BLACKSHEAR
1. Tim Fowler/Steve Hart 8.45
2. Jacob Sapp/Scott Williams 7.49
3. Everett Law/Taylor Law 7.09
4. Robert Smith/David Biddle 6.81
5. Mike Nipper 6.52
BIG FISH
1. Tim Fowler/Steve Hart 1.69
2. Robert Smith/David Biddle 1.59
TOP YOUTH/McKenzie Biddle
TOP FEMALE/Ellen Shipman
EAST TENNESSEE
APRIL 9th WATTS BAR LAKE
1. Darren Caughron/Tracy Caughron 12.85
2. Matt Xenos/Don Speer 11.52
3. Tim Davis/Marvin Parton 10.9
4. Wayne Darnell/Roy Rogers 10.37
BIG FISH
1. Darren Caughron/Tracy Caughron 2.15
NORTHEAST OHIO
APRIL 10th WEST BRANCH LAKE
1. Rick/Shawn 6.11
2. Steve/Dave 6.11
3. Kyle/Tim 6.5
4. Chris/Brian 5.6
5. Jeff/Brian 5.1
BIG FISH
1. Steve/Dave 1.96
GRAND LAKES
APRIL 10th GRAND LAKES
1. Freewalt/Lincoln 6.87
2. Powell/Rockwood 6.44
3. Longsworth/Longsworth 6.31
4. Shroyer/Puthoff 5.95
5. Freeman/Freeman 5.86
BIG FISH
1. Frayley/Wagner 1.6
CRAPPIE USA
APRIL 14th – 15th GRAND LAKE/ST. MARYS
AMATEUR DIVISION
1. Steve Wagner/Jordan Fraley 14.94
2.Mike Shroyer/Mark Puthoff 14.12
3. Jeff Yeakle/John Brumley 13.45
4. Matthew Gottschalk/Carl Cummins 13.36
5. Hurbert Richey/Lonnie Richey 13.33
PRO DIVISION
1. Jason Koesters/Jake Hengstler 17.82
2. Zach Fishbaugh/Mike Fishbaugh 16.11
3. Jim Freeman/Doug Freeman 15.93
4. Mike Powell/Steve Rockwood 14.79
5. Jeff Toben/Richard Zimmerman 14
BIG FISH
1. Randy Howell/Jason Moyar 1.68
2. Jason Keosters/Jake Hengstler 1.67
CENTRAL OHIO
APRIL 16th ROCKY FORK LAKE
1. Matthew Clifton/Jason Lawless 3.48
2. Randy Woodgeard/Dan Collier 6.44
3. Rick Spence/Austin Spence 6.14
BIG FISH
1.Rick Spence/austin Spence 0.87
CRAPPIE MASTERS
APRIL 16th LAKE OF THE OZARKS
1. Tony Edgar/Travis Lepley 10.65
2. Stacy Helton/Steve Seifert 10.52
3. Travis Stevens/Rich Campbell 10.45
4. Travis Bullock/Clint Hibdon 10.4
5. David Cox/Steve Hockett 9.9
BIG FISH
1. Travis Bullock/Clint Hibdon 2.57
MALE/FEMALE
1. Mike Baker/Angie Baker 8.34
ADULT/YOUTH
1. Mike Schulte/Sheldon Schulte 7.15
NORTEAST OHIO
APRIL 16th MOSQUITO LAKE
1. Adam/Adam 7.14
2. Dan/Bob 7.1
3. Robert/Bob 7.94
4. Luke/John 6.15
5. Bob/Bill 5.78
BIG FISH
1. Dan/Bob 1.76
Robert/Bob 1.66
SPRINGFIELD
APRIL 16th – 17th LAKE SHELBYVILLE
1. Luke Humphrey/Greg Humphrey 11.96
2. Dan Runkel 10.86
3. Bob Sarko/Rick Clifton 10.25
4. Carlo Catalano/Jerry Jallis 10.15
BIG FISH
1. Greg Humphrey/Luke Humphrey 1.36
2. Dale Smith 1.35