Tournament Results

MAGNOLIA
MAY 14th ENID LAKE
1. Steve Sullivan/Michael Lowrey 13.93
2. Brad Taylor/John Harrison 12.26
3. Pat Jeffcoats/Rabbit Rogers 11.97
4. Terry Stewart/Larry Holmes 11.86
5. Tommy Moss/Brad Calhoun 11.24
BIG FISH
1. Terry Stewart/Larry Holmes 2.21
SPRINGFIELD
MAY 21st SHELBYVILLE
1. Rick Moonth/Brad Ruyle 6.13
2. Jerry Jallas/Carlo Catalano 5.96
3. Bob Sarko/Rick Clifton 5.4
4. Luke Humphrey/Greg Humphrey 5
NORTHEAST OHIO
MAY 21st BERLIN LAKE
1. Jerry/Mark 6.12
2. Brad/Mark 6.36
3. Luke/John 6.1
4. Dave/Steve 5.14
5. Shawn/Jeff 5.13
BIG FISH
1. John 1.5
INDIANNA
MAY 21st LAKE MONROE
1. Tom Hankins/Glenn Gill 11.62
2. Alan Reed/Brian Justice 8.54
3. Gary Reed/Blake Morris 6.23
4. Jason Burnette/Bob Bales 5.76
5. Don Light/Herschal Light 5.59
BIG FISH
1. Tony Williams/Theresa Williams 2.13
CAT TEXAS
MAY 21st RAY ROBERTS
DIVISION 1
1. Paul O’bier/George Nelon 11.11
2. Chris Scott/Willie Scott/H. Moon 10.24
3. Russell Chambers/Wes Williams 9.93
4. Jeff Schwieterman/James Rains 9.69
5. Pat Martin/Gary Sims 9.23
DIVISION 2
1. Clay Gann/Todd Froebe 8.77
2. Bill Mouw/Phillip Law 8.11
3. Donny Holder/Charles House 7.87
4. Steven Shields/Brandon Johnson 7.7
5. Alec Dyer/Pam Dyer/R Dyer 7.35
CENTRAL OHIO
MAY 21st DELAWARE LAKE
1. Jerry Williams/Lynn Williams 6.54
2. Rick Gates/Todd Hicks 6.28
3. Charles Hillberry/Donna Richards 6.01
4. Randall Tucker/Kendall Stamper 5.93
5. Tim Thuering/Steve Smith 5.76
BIG FISH
1. Charles Hillberry/Donna Richards 1.38
2. Randy Woodgeard/Dan Collier 1.38
WAPPAPELLO
MAY 21st WAPPAPELLO LAKE
1. David/Renee
2. Chris Channell/Kelli Channell
BIG FISH
1. Brody Roper/Becky Roper
WEST TENNESSEE
MAY 21st
1. Jamey Bates 7.25
2. John Keller/Nate Watkins 7.24
3. Everett Agee 6.93
BIG FISH
1. Scotty Shannon/Jerry Belew 1.77
CAT TEXAS
JUNE 4th CEDAR CREEK LAKE/JR ANGLER
1. Addie Edgett 5.67
2. Wyatt Standridge 5.4
3. Gracie Standridge 5.39
BIG FISH
Addie Edgett/Savannah Hill 1.78
NORTHEAST OHIO
JUNE 4th – 5th MOSQUITO LAKE
1. Bill/Jim 16.26
2. Shawn/Jeff 15.4
3. Bill/Terry 14.58
4. Chris/Brian 12.12
5. Luke/John 12.92
BIG FISH
1. Dan/Bob 1.76
MAGNOLIA
JUNE 10th – 11th GRANADA LAKE
1. Johnny Walker/William Clark 29.31
2. Terry Stewart/Larry Holmes 28.86
3. Bill Burnett/Jerry Gross 28.02
4. Roger Womack/Katie Womack 27.29
5. Ken Middleton/Larry Nipper 27.04
BIG FISH
1. Terry Stewart/Larry Holmes 2.65
CENTRAL ALABAMA
JUNE 11th ALABAMA RIVER
1. James Heflin/Jamie Heflin 9.5
2. Alex Johnson/Wade McDonald 9.34
3. Eric Cagle/Jared Gilbert 9.15
4. Gerald Overstreet Jr/Jennifer Overstreet/Beth Ann Overstreet 9.14
5. Collier Hunt/Ken Fisher 8.82
BIG FISH
1. Dewayne Scott/Bryant Golson/Parker Scott 1.95
CENTRAL OHIO
JUNE 11th O’SHAUGHNESSY RESERVOIR
1. Kim Endsley/Troy Becker 6.23
2. Randy Woodgeard/Dan Collier 5.73
3. Jerry Williams/Lynn Williams 5.71
4. Tim Thuering/Steve Smith 5.55
5. Steve Kennedy/Mark Reeves 5.49
BIG FISH
1. Jerry Williams/Lynn Williams 1.3
INDIANNA
JUNE 11th- 12th MISSISSINEWA/SALAMONIE
1. Tom Hankins/Tom Bilbrey 13.24
2. Jason Burnette/Bob Bales 10.96
3. Jeff Yeakle/Jonathan Brumley 10.45
4. Charlie Hildreth/Myron Etchison 10.35
5. Bret Cunningham/Keith Lucas 9.95
BIG FISH
1. Tom Hankins/Tom Bilbrey 1.45
MIDDLE TENNESSEE
JUNE 17th WOODS RESERVOIR
1. Rodney Edwards/Coby Edwards
2. David Travis/Brian Travis
3. Jerry Cartwright/Goodey Hill
CRAPPIE MASTERS
JUNE 17th – 18th TRUMAN LAKE
1. Charlie Rogers/Kevin Rogers 19.16
2. Kyle Schoenherr/Rodney Nehaus 19.15
3. Barry Morrow/Chad Maupin 19.01
4. James Mitchell/Kerry King 18.18
5. Noel Fernandez/Allen Morgan 17.83
BIG FISH
1. Mark/McClure/Don Brooks 2.16
MALE/FEMALE
1. Jackie Linton/Hollie Linton 15.69
ADULT/YOUTH
1. Aaron Clark/Dylan Clark 14.14
CENTRAL ARKANSAS
JUNE 18th LAKE MAUMELLE
1. Greg London/Russ Clark 11.11
2. Lamar Bunting/Jeff Davis 7.34
3. Jason Westerberg/Jim Westerberg 6.56
4. Kyle Dines/Chris Chandler 5.97
5. Hunter Collie/Robbie Collie 5.62
BIG FISH
1. Kyle Dines/Chris Chandler 1.84
2. Greg London/Russ Clark 1.82
WAPPAPELLO
JUNE 18th WAPPAPELLO LAKE
1. Isabella Sifford/Luke Conner 5.56
2. Cole Younger 5.2
3. Taten Roper 5
4. Stormy Gaines 4.86
5. Drake Channell 4.83
BIG FISH
1. Isabella Sifford/Luke Conner 1.53
2. Cole Younger 0.95
NORTHEAST OHIO
JUNE 18th PYMATUNING
1. Brad/Justin 8.94
2. Shawn/Jeff 7.44
3. Dom/Jess 7.38
4. Luke/John 6.6
5. Bob/Bob 6.42
BIG FISH
1. Dom/Jess 1.96
CAT TEXAS
JUNE 18th COOPER LAKE
DIVISION 1
1. Paul O’Bier/George Nelon 12.71
2. Jeff Schweiterman/James Rains 7.6
3. Chris Scott/Willie Scott 4.83
4. Mackey Whyte/Keith Moore 3.56
5. Jimmy Mathis/John Hernandez 0.86
BIG FISH
1. Paul O’Bier/George Nelon 1.93
DIVISION 2
1. Clay Gann/Todd Froebe/Langdon 4.33
2. Robert Russell/Cody Russell 3.19
3. James Turner/Stewart Turner 2.47
4. Clinton Joseph III/Clinton Joseph 1.44
5. Truston Hibdon/John Zoski 0.66
BIG FISH
1. Clay Gann/Todd Froebe/Langdon 1.74