CRAPPIE USA
Oct. 16 Lake Cumberland Classic
Amateur Division
1. Lynn Chochran/Nathan Cochran 16.81
2. Glen Todd Dalton/Robert Massey16.43
3. David D Rodgers/Jerry Rodgers 15.74
4. Ronald Barker/Donald Doby 14.72
5. Kris Mann/Terry Mann 14.35

Semi-Pro Division
1. David Jones/Richard Williams 19.56
2. Randy J Pope/Steven Deitz 19.50
3. Adam Mobs/Carlton Teague 17.34
4. John A Hendrix/Kevin Randall 16.02
5. Michael Walters/Steve Ferguson 14.16

Amateur Big Fish
1. Glen Todd Dalton/Robert Massey 1.58
2. Steven Johnson/Richard Stipe 1.25

Semi-Pro Big Fish
1. David Jones/Richard Williams 2.41
2. Randy Pope/Steven Deitz 2.27

Junior Angler of the Year
Percy Gray
Middle Tennessee
Oct. 18 Woods Lake
Elite
1. Joey Davis 6.56
2. Steve Trost/Terri Trost 6.00
3. Randy Clark 5.94
4. John Wells/John Cornelius 5.84
5. Dave O’Dell/Jerry Hill 1.41

Regular
1. Bill Snyder 5.13
2. Tim Rhinehart/Sam Ashby 3.55
3. Rodney Edwards/Coby Edwards 0.64
Big Fish
1. Joey Davis 1.28

Shoals Area BCDA Lakes
Oct. 18 Lakes- Cedar, Little Bear, Big Bear, Upper
1. McCarley 6.42
2. Kevin/Rick 5.05
3. Kirby 4.18
Big Fish
1. McCarley 1.11

Northeast Ohio
Oct.18 Berlin/Bonner
1. Steve/Cave 7.00
2. Dan/Bob 6.14
3. Bob/Bill 6.10
4. Jeffrey 5.02
Big Fish
1. Steve/Dave 1.20 13 in.
2. Bob/Bill 1.20 12/3-4
Crappie Bucks TX
Oct. 18 Cedar Creek
1. STEVE SMITH-TRUDY SMITH 13.67
2. DUSTY SPURGIN-GARICK MCPHERSON 12.98
3. COLAN GONZALES-EDIE GONZALES 12.11
4. SHANE JANSEN-MAT MORE 11.98
5. JOSH JETER-BRYAN BOWING 10.70
Magnolia Crappie Club
Oct. 24 Granada Lake Big Mama open
1. Kent Driscoll/John Harrison 3.03
2. Phil Kirk/Ray Clary 2.97
3. Tommy Moss/Bard Calhoun 2.75

Oct. 25 Granada Lake Granada, MS.
1. TJ Freguson/Larry Holmes 16.55
2. Brad Chappell/Bo Hudson 15.09
3. Jeremy Aldredge/Clint Egbert 14.42
4. Johnny”Cat Walker/Tom Robinson 13.92
5. Nick Sullivan/Johnathan Pitcock 13.68

Big Fish
Kent Driscoll/John Harrison 3.03
West Alabama
Oct. 25 Lake Tuscaloosa
1. C. HUMBER/A. HUMBER 6.25
2. JACKIE/LYNN 5.90
3. TRACY HUMBER 5.89

Springfield Crappie Club
Oct. 18 Shelbyville Open
1.Tyler Brandenburg/Kevin Brandenburg
2. Bob Sarko/Rick Clifton
3. Brian Plank/And Sons
4. Penn/Brozio

Big Fish
Tyler Brandenburg/Kevin brandenburg

Oct. 25 Mark Twain Lake Open
1. Jerry Jallas/Carlos Catalano
2. Ken Barlow/Dan Alewelt
Big Fish
Jerry Jallas/Carlos Catalano
Oct. 26 Mark Twain Lake Classic

1. Ken Barlow/Dan Alewelt
2. Dan Runkel Sr./ Dan Runkel Jr.
3. Jim Tintori/Ken Kucher
4. Bob Sarko/Rick Clifton

Big Fish
Ken Barlow/Dan Alewelt
Nov.8 Lake Springfield Open
1. Jerry Jallas/ Carlo Catalano 7.01
2. Zach Pierce/Sam Wright 6.72
Indianna Slab Masters Classic
Oct.25-26 Lake Monroe
1. Glenn Gill / Tom Hankins 2.15BFish 21.89
2. Michael Bledsoe / Allen Sutkowski 19.35
3. Jim Raymer / Doug Sikora 18.48
4. Charlie Hildreth / Paul Hildreth 14.21
5. Damon Phillips / Ron Bilbrey 13.46
6. Kevin Wells / Bob Raymer 13.24
7. Myron Etchison / Jimmy Kiritsis 12.41
8. Bret Cunningam / Keith Lucas 11.67
9. Jeff Yeakle / John Brumley 10.73
10. Jason Snyder /Matt Liles 8.29

Big Fish Tom Hankins Glenn Gill 2.15

Bayou State Crappie Association
Nov. 8 Lake D’Arbonne
1. Lance Billberry/Jessica Billberry 10.59
2. LD Henry 9.96
3. Richard Pillgreen 6.75

Big Fish
Kyle Pate 1.82
West Tennessee
Oct. 25 Pin Oak Lake Open
1. John Keller/Nate Watkins 3.94
2. Tim Keller/Jeff Lence 3.83

Nov. 15 Pickwick Open Cancelled

Carolina
Nov.15 Badin Alcoa Landing Club
1. Pope/Deitz 11.18
2. Duke/Manus 10.70
3. Eudy/Koontz 10.67
4. Sprouse/Wilson 9.21
5. Motley/Ashe 8.98
Big Fish
1. Willard/Willard 1.77
2. Eudy/Koontz 1.74