Tournament Results – November 2016

CRAPPIE USA
SEPTEMBER 24th BARKLEY LAKES
AMATEUR DIVISION
1. Kris Mann/Terry Mann 8.84
2. Sonny Sipes/Ronnie Bleas 8.72
3. David Rodgers/Jerry Rodgers 8.52
4. Tyler Morrow/Zack Clapp 8.46
5. Jimmy Riley Jr./David Butler 8.15
PRO DIVISION
1. Shane Moore/John Eubanks 10.91
2. Cliff Edwards/Jerry Trimble 9.9
3. Tim Blackley/Jackie Vancleave 9.86
4. Mike Johnson/Brad Essary 9.76
5. Dewayne McCord/Robert McCord 9.56
BIG FISH
1. Mathew Tosh/Brandon Tosh 1.96
CRAPPIE MASTERS
SEPTEMBER 28th – OCTOBER 1 GRANADA
1. Matt Morgan/Kent Watson 26.23
2. Paul Turner/Elizabeth Turner 25.78
3. Jason Shandage/Sam Shandage 25.52
4. Monty Blount/Keith Sullivan 25.42
5. Brad Chappell/Brandon Fulgham 25.35
BIG FISH
1. Jeremy Aldridge/Clint Egbert 2.75
MALE/FEMALE
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 25.78
ADULT/YOUTH
1. Chris Younger/Camran Younger 17.34
INDIANNA SLAB MASTERS
OCTOBER 1st – 2nd SALAMONIE/MISSISSINEWA
1. Bret Cunningham/Keith Lucas 10.46
2. Greg Durel Nichols 10.36
3. Eric Milsaps/Rick Hancock 9.35
4. Charlie Hildreth/Myron Etchison 9.18
5. Marvin Yeakle/Jeff Duncan 8.95
BIG FISH
1. Greg Durel Nichols 1.68
KANSAS CRAPPIE CLUB
OCTOBER 1st – 2nd TUTTLE CREEK
1. Wall/Wall/Moresdorf
2. Team Bales
3. Bragg/Taunton/Ireland
SHOOTOUT
1. DUSTIN HOBBS 2.04
CHATTANOOGA
OCTOBER 8th Forgotten Child Fund/Chester Frost Lake
1. Dave East/Jim Minor 6.58
2. Brian Howard/Tina Howard 6.57
3. David Cordell 6.22
4. Tommy Whitt Sr/Tommy Whitt Jr 5.89
5. Sammie Scott/Andy Scott 5.55
BIG FISH
1. Brian Cordell/Aiden Cordell 1.33
CENTRAL ALABAMA
OCTOBER 8th LAKE JORDAN/LAKE MITCHELL
1. James Heflin/Jamie Heflin 9.02
2. Alex Johnson/Wade McDonald 7.41
3. Jonathan Phillips/Alecia Phillips 6.58
4. Jason Bailey/Lori Bailey 4.24
5. Eric Cagle/Jared Gilbert/Daughton Griffith 4.15
BIG FISH
1. Jason Bailey/Lori Bailey 1.77
CAT TEXAS
OCTOBER 14th – 15th LITTLE ELM/LAKE LEWISVILLE
DIVISION 1
1. Jerry Hancock/James Pegram 18.37
2. Wes Belcher/Brian Carter 17.55
3. Chris Waters/Larry Middelton 16.9
4. Anh Nguyen 16.82
5. Paul Obier/George Nelon 16.04
BIG FISH
1. Tommy Ezel/Richard James 1.6
DIVISION 2
1. Clay Gann/Todd Froebe 19.85
2. Alec Dyer/Bill Mouw 18.82
3. John Zoski/Truston Hibdon 16.94
4. Max Dukes/ Stuart Angelle 16.82
5. Sid Goczoll/Joe Willis 13.32
BIG FISH
1. Alec Dyer/Bill Mouw 1.77
CAROLINA
OCTOBER 15th TILLERY LAKE
1. Sprouse/Wilson 8.88
2. Eudy/Koontz 8.45
3. Montgomery/Walser 7.96
4. Danque 7.96
5 Reynolds/Henderson 7.91
BIG FISH
1. Sprouse/Wilson 1.43
CRAPPIE MASTERS
OCTOBER 15th TRUMAN LAKE/BIG CRAPPIE CHALLENGE
1. Chad Nugent 2.13
2. Rick Koll 2.03
3. Hunter Bowling 1.9
4.Wyatt Tucker/Youth Division 1.42
4.Cheryl Stoner/Female Division 1.42
NORTHEAST OHIO
OCTOBER 15th BERLIN
1. Brock/Brian 9.62
2. Brad/Mark 8.15
3. Jerry/Eric 7.11
4. Andy/John 7.74
5. Jeff/Shawn 7.2
BIG FISH
1. Brock/Brian 1.84