Tournament Results September 2017

CRAPPIE ANGLERS OF TEXAS
JULY 16th LAKE FORK
DIVISION 1
1. Paul Obier/George Nelon 11.76
2. Jerry Hancock/James Pegram 11.16
3. Jay Reve/Rhonda Reve 11.12
4. Fred Dooley/Bruce Biddy 10.88
5. Todd Frobe/Clay Gann 10.07
BIG FISH
1. Fred Dooley/Bruce Biddy 2.35
DIVISION 2
1. Max Dukes/Stuart Angella 9.87
2. Kevin Tidwell/Casey Jeffrey 9.65
3. Kevin Kirby/Roderick Silman 8.31
4. Eric Walker/Kelly/Satterwhite 8.3
5. John Stephans/Beth Stephans 8.19
BIG FISH
1. Joby Bradshaw/Scott Bradshaw 2.25
MIDDLE TENNESSE CRAPPIE CLUB
JULY 22nd WOODS RESERVOIR
1. Ray Vanderweilen/Audrey Vanderweilen 8.48
2. Robert Baker/Larry Britton 6.36
3. Steve Trost/Terri Trost 6.32
4. Joey Davis 5.57
5. Toby Ivey/Matthew Nash 5.16
BIG FISH
1. Ray Vanderweilen/Audrey Vanderweilen 1.57
CENTRAL ARKANSAS CRAPPIE ASSOC.
JULY 29th LAKE NIMROD
1. Chris Chandler/Kyle Dines 10.94
2. Karl Stephens/John Walker 9.65
3. Scott Black/John Williams 8.87
4. Michael Kimble/Jeremy Davis 8.79
5. Jeff Handly/Chris Williams 8.49
BIG FISH
1.Eric Havens/Monty Havens 1.8
CRAPPIE MASTERS
AUGUST 5th MARK TWAIN LAKE
1. Brad Ruyle/Reggie Riedinger 9.21
2. Tony Edgar/Travis Lepley 7.31
3. Shane Cappel/Jesse Shoemake 7.16
4. Jim Dant/Donny Zufall 7.02
5. Kevin Reller/Brian Creech 6.86
BIG FISH
1. Glen Carrol/Mike Carrol 1.61
MALE/FEMALE
1. James Conklin/Cheryl Stoner 6.35
ADULT/YOUTH
1. Darrin Tucker/Wyatt Tucker 3.57
AMERICAN CRAPPIE TRAIL
AUGUST 11th – 12th TRUMAN LAKE
1. Jeff Lewis/Matt Beckman 20.45
2. Charles Bunting/Travis Bunting 20.15
3. Jim Dant/Don Zufall 19.96
4. Ronnie Capps/Steve Coleman 19.74
5. Mark Englehart/Aaron Englehart 19.56
BIG FISH
1. Paul Alpers/Clint Hibdon 2.18
WAPPAPELLO LAKE
AUGUST 12th WAPPAPELLO LAKE
1. Brandon Miller/Megan Miller 6.29
2. David Maddon/Lynae Maddon 6.21
3. Chuck/Opal 5.73
4. David Channell/Renee Channell 5.12
5. Joe Guiling/Kara Guiling 4.91
BIG FISH
1.Joe Guiling/Kara Guiling 1.42
CRAPPIE ANGLERS OF TEXAS
AUGUST 19th LAKE O THE PINES
DIVISION 1
1. Paul Obier/George Nelon 12.53
2. Clay Gann/Todd Froebe 11.46
3. Kirk Grounds/Kyron Washington 10.43
4. Les Milligan/Cameron Gose 10.22
5. Larry Junell/Dustin Junell 10.2
BIG FISH
1. Larry Junell/Dustin Junell 2.13
DIVISION 2
1. Truston Hibdon/Ricky Griffin 11.74
2. Kevin Tidwell/CaseyJeffrey 11.52
3. Jeff Rogers/Terry Pitman 10.44
4. Charles House/Donny Holder 9.85
5. Eric Walker/Kelly Satterwhite 8.74
BIG FISH
1. Kevin Tidwell/Casey Jeffrey 2.09
CRAPPIE MASTERS
AUGUST 19th TRUMAN LAKE
1. Charles Bunting/Travis Bunting 10.4
2. Tamie McGrann/Bruce Sprague 9.67
3. Matt Beckman/Jeff Lewis 9.39
4. Chad Nugent/John Wood 9.18
5. Rick Fajen/Earnie Cox 9.13
BIG FISH
1. Vic Finkley/Kim Gray 2.03
MIDDLE TENNESSEE
AUGUST 19th TIMS FORD
1. Joey Davis 7.46
2. Larry Britton/Robert 6.84
3. Kevin Crittenden/Kyle 6.78
4. Rodney Edwards/Cory Edwards 6.09
5. Matthew Nash 5.58
BIG FISH
1. Joey Davis 1.55
2. Larry Britton/Robert 1.55
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
AUGUST 19th PYMATUNING LAKE
1. Andy/John 8.56
2. Dan/Bob 7.62
3. Chad/Bill 7.54
4. Robert 6.1
5. Tony/Jim 6.98
BIG FISH
1. Andy/John 1.46
INDIANA SLAB MASTERS
AUGUST 19th MISSISSINEWA/SALAMONIE
1. David Bowser/Mike Bowser 7.8
2. Doug Allen/Larry Yates 7.05
3. Charlie Hildreth/Lora Hildreth 6.6
4. Luther McDonald/Joe Rosinski 5.97
5. Randy Hooser/Shari Hooser 5.35
BIG FISH
1. David Bowser/Mike Bowser 1.55