Tournament Results

MAGNOLIA CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 16th SARDIS LAKE
1. Jimmy Smith/Ricky Smith 10.79
2. Jimmy Cornell/Richard Adams 10.58
3. Terry Stewart/Cole Stewart 10.48
4. Freddie Gilliland/Rodney Blackburn 10.41
5. Johnny Walker/Bill Thornburg 10.27
BIG FISH
1. Terry Stewart/Cole Stewart 2.23
2. Freddie Gilliland/Rodney Blackburn 2.23
HOI CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 23rd ILLINOIS RIVER
1. Chad Anderson/Tery Davis 5.4
2. Regan Smith/George Hill 4.71
3. Robert Wilder/Michael Haffner 4.16
BIG FISH
1. Chad Anderson/Tery Davis 1.12
INSIANA SLAB MASTERS
SEPTEMBER 21st – 22nd MISSISSINEWA/SALAMONIE
1. John Buckler/Harold Hubbard 12.17
2. Durel Nichols/Greg Nichols 12.02
3. Jason Shingler/Mike Arnold 11.96
4. Doug Allen/Larry Yates 11.94
5. Bret Cunnungham/Keith Lucas 11.86
BIG FISH
1. John Buckler/Harold Hubbard 1.77
COOSA RIVER CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 30th NEELY HENRY
1. Phil Trapp/Joe Hayes 8.7
2. Stanley Steed/Leonard Steed 8.6
3. Ronnie Bleas/Tony Thomas 7.65
4. Gary Kendrick/Barbara Kendrick 7.26
BIG FISH
1. Phil Trapp/Joe Hayes 1.48
FLORIDA CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 30th WEST LAKE TAHO
1. Nick Whitten/Shane Butterfield 5.1
2. James Hazelton/Dave Troester 4.7
BIG FISH
1. Nick Whitten/Shane Butterfield 1.4
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
SEPTEMBER 30th MILTON LAKE
1. Jerry/Eric 8.11
2. Brian/Eric 6.64
3. Bob/Bill 5.12
4. Steve/Dave 5.9
5. Dan/Bob 5.24
BIG FISH
1. Jerry/Eric 1.64
GRAND LAKES CRAPPIE SERIES
OCTOBER 1st GRAND LAKES
1. Joe Vanover/Jamie Longsworth 6.49
2. Jeff Toben/John Andreoni 6.24
3. Jason Koesters/Zach Fishbaugh 5.83
4. Jim Freeman/Doug Freeman 5.42
5. Brian Shaffer/Trevor Wuebler 4.58
HOI CRAPPIE CLUB
OCTOBER 7th – 8th DAWSON LAKE
1. Aaron Tucker/Lee Sharp 4.65
2. Chad Anderson/Kristen Anderson
3. Nick Frost/Quintin Frost
BIG FISH
1. Nick Frost/Quintin Frost 0.88
CHATTANOOGA CRAPPIE CLUB
OCTOBER 8th CHESTER FROST PARK
1. Allen Baugh/Jeff Silvers 7.27
2. Mike Johnston 6.94
BIG FISH
1. Allen Baugh/Jeff Silvers 1.38
CRAPPIE ANGLERS OF TEXAS
OCTOBER 13th – 14th LAKE PALESTINE
DIVISION 1
1. Paul Obier/George Nelon 21.93
2. Clay Gann/Todd Froebe 21.84
3. Ken Gaby/Todd Box 20.96
4. Richard James/Tommy Ezell 20.76
5. AJ Matura/Carolyn Matura 20.6
BIG FISH
1. Ken Gaby/Todd Box 2.07
DIVISION 2
1.Kelly Satterwhite/Eric Walker 21.13
2. Stuart Angelle/Maz Dukes 19.31
3. Scott Bradshae/Joby Bradshaw 18.73
4. Brandon Miles/Martin Kler 18.53
5. Ricky Griffin/Truston Higdon 17.97
BIG FISH
1. Ken Gaby/Todd Box 2
CENTRAL ALABAMA CRAPPIE CLUB
OCTOBER 14th ALABAMA RIVER
1. Jonathan Phillips/Alecia Phillips 11.89
2. Collier Hunt/Ken Fisher 11.32
3. Brandon Threadgill/Jason Threadgill 10.65
4. Wade McDonald/Jackson McDonald 10.21
5. Eric Cagle/Doughton Griffith 8.94
BIG FISH
1. Collier Hunt/Ken Fisher 1.88
CRAPPIE MASTERS
OCTOBER 14th CARLYLE LAKE
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 8.81
2. Willis Knutt/Josh Hackson 7.7
3. Steve Hess/Dan Lutchka 7.6
4. Jaclie Linton/Holly Linton 7.54
5. Scott Moses/Joe Smith 7.48
BIG FISH
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 1.59
MALE/FEMALE
1. Paul Turner/Elizabeth Turner 8.81
ADULT/YOUTH
1. Jerry Ebmeyer/Isabella Picou 5.92
FLORIDA CRAPPIE CLUB
OCTOBER 14th LAKE LOCHLOOSA
1. George Parker 8.11
2. Al Green/Alan Green 8.09
3. Darryl Cole/Terry Cole 8.08
4. Harrell/Joe 8.03
5. Bobby Hill 8.02
BIG FISH
1. Darryl Cole/Terry Cole 1.12.7
2. Danny Williamson/Beth Williamson 1.12.4
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
OCTOBER 14th BERLIN LAKE
1. Sean/Jeff 5.76
2. Jim/Bill 5.7
3. Jerry/Eric 5.38
4. Steve/John 5.02
5. Wes/Colby 4.13
BIG FISH
1. Sean/Jeff 1.26
INDIANA SLAB MASTERS
OCTOBER 14th – 15th TANNERS CREEK
1. Greg Nichols/Durel Nichols 12.98
2. Mike Russell/Tim Clepper 12.93
3. Larry Yates/Doug Allen 11.79
4. Charlie Hildreth/Laura Hildreth 11.45
5. JimLong Robert Williams 11.41
BIG FISH
1. Brett Cunningham/Keith Lucas 1.54
2. Don Hiler/Tim Middendorf 1.54