Tournament Results

CENTRAL ILLINOIS CRAPPIE CLUB
OCTOBER 20th DECATUR LAKE
1. Brian Cleveland/Chad Napier 8.74
2. Jett Lapin 8.08
3. Brian Plank/Eli Plank 7.82
4. Gabe Fairfield/Greg Lindsley 7.8
BIG FISH
1. Jett Lapin 1.8
CRAPPIE MASTERS
OCTOBER 20th CARLYLE LAKE
1. Anthony Kannal/Mike Fields 11.27
2. Charlie Bunting/Travis Bunting 10.67
3. Jim Dant/Donny Zufall 10.01
4. Paul Turner/Elizabeth Turner 9.99
5. Andrew Gildehaus/Tonnie Brooks 9.51
BIG FISH
1. Anthony Kannal/Mike Fields 2.85
MALE/FEMALE
1. Jackie Linton/Holly Linton 7.99
EAST TENNESSEE CRAPPIE CLUB
OCTOBER 20th TELLICO
1. Scott Baines/Cory Gerlach 6.43
2. Darren Caughron/Tracy Caughron 6.41
3. Matt Xenos/Don Speer 6.24
4. Neal Alvis/Scott Bunch 5.84
5. Tim Irwin/Jim Huber 5.12
MIDDLE TENNESSEE CRAPPIE CLUB
OCTOBER 20th NORMANDY
1. Jamey Johnson/Roger Johnson 11.04
2. Toby Ivey/Matthew Nash 8.91
3. Terry Spray/Tyler Spray 8.84
4. Dave Odell 8.01
5. Larry/Robert 7.97
BIG FISH
1. Toby Ivey/Matthew Nash 2.03
SOUTH CAROLINA CRAPPIE ASSOC.
OCTOBER 20th SANTEE
1. Matt Outlaw/Matthew Tapp 12.63
2. Mike Huffstetler/Stalia Huffstetler 11.47
3. Tommy Slice/Will Hinson 11.31
4. Brad Soper/Todd Frick 10.67
5. David KingsmoreJoey Hilton 10.45
BIG FISH
1. Mike Huffstetler/Stalia Huffstetler 2.41
INDIANA SLAB MASTERS
OCTOBER 20th FREEMAN/SHAFFER
1. Ron Bilbrey/Tom Hankins 12.82
2. Brett Cunningham/Keith Lucas 12.1
3. Jason Shingler/Mike Arnold 12.05
4. Larry Yates/Doug Allen 11
5. Charlie Hildreth/Laurel Hildreth 10.7
BIG FISH
1. Jason Shingler/Mike Arnold 1.4
WAPPAPELLO CRAPPIE CLUB
OCTOBER 21st WAPPAPELLO LAKE
1. Botsch/Botsch 7.32
2. Walker/Walker 7
3. Chism/Chism 6.96
4. Boschier/Achins 6.18
5. Roper/Garner 6.05
BIG FISH
1. Chism/Chism 1.38
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
OCTOBER 27th WEST HARBOR
1. Wes/Colby 9.88
2. Luke/Matt 8.1
3. Ray 7.14
4. Tony/Robert 7.11
5. Steve/John 7.11
BIG FISH
1. Wes/Colby 2.6
BEAVER LAKE CRAPPIE ASSOC.
OCTOBER 27th – 28th BEAVER LAKE
1. Seth Eden 16.66
2. Hunter Bourke/Blake Berry 15.95
3. Cameron White/Ron Walker 14.42
4. Matt Phillips 14.16
5. Clay Johnson 12.81
BIG FISH
1. Clay Johnson 1.92
SPRINGFIELD CRAPPIE CLUB
OCTOBER 27th – 28th MARK TWAIN
1. Ken Barlow/Dan Alwelt 11.8
2. Danny Runkle 11.56
3. Jerry Jallas/Carlo Catalano 11.05
4. Dale Smith/Andrea Smith 10.71
BIG FISH
1. Dale Smith/Andrea Smith 1.2
CRAPPIE USA
NOVEMBER 2nd – 3rd BARCLAY/KENTUCKY LAKES
AMATEUR DIVISION
1. Heath Martin/Jason Rigdon 19.64
2. Jay Harris/Robert Teeter 15.91
3. Davin Williams/Cory Williams 12.41
4. Ricky Baker/David Gibson 10.67
5. Darren Isbell/TJ Grooms 10.3
PRO DIVISION
1. Dan Lutchka/Steve Hess 21.01
2. Tony Shephard/Mike Shephard 20.79
3. Paul Turner/Liz Turner 20.24
4. Austin Brown/Charles Coy 19.97
5. Keis Mann/Terry Mann 19.58
BIG FISH
1. Tony Shephard/Mike Shephard 2
CENTRAL ILLINOIS CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 3rd CLINTON LAKE
1. John Nash/Dustin Reynolds 5.67
2. Steve Zehr/Dave Nugget 5.03
3. Joe Schrader/Jeff Schrader 4.84
4. Bud Your/Andy Roberts 4.75
5. Steve Peck/Jenni Price 4.68
BIG FISH
1. John Nash/Dustin Reynolds 1.12
FISH THE CAROLINAS
NOVEMBER 3rd WATEREE
1. D Hinson/D Grow 10.15
2. K Hawkins/B McGuirt 10.07
3. M Danque/D Willard 9.93
4. T Robertson/N Robertson 9.65
5. J Perrel/P Perrel 9.39
BIG FISH
1. M Danque/D Willard 1.97
CHATTANOOGA CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 4th CHESTER FROST PARK
1. Mike Johnston/Michael Ray 6.76
2. Fred Shoenfeld/Sherri Shoenfeld 5.61
3. David Cornell 5.35
BIG FISH
1. Mike Johnston/Michael Ray 1.33
SPRINGFIELD CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 4th LAKE SPRINGFIELD
1. Zach Pierce/Sammy Wright 6.53
2. Brian Buchanan 6.37
3. Arick Clark/Kyle Gehrs 6.28
4. Brandon Wagner/Brian Bentley 6.24
BIG FISH
1. Brian Buchanan 1.48
PEACH STATE CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 10th SINCLAIR
1. Richard Malcom/Joe Patenza 9.66
2. Scott Williams/Jacob Sapp 7.51
3. Chance Kelly/Joey Clark 7.27
4. Tommy Sellars/Rickey Burgamy 7.21
5. Jason Little/Craig Chapman 7.2
BIG FISH
1. Richard Malcom/Joe Patenza 1.71
MAGNOLIA CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 10th ENID LAKE
1. John Harrison/Lance Evans 11.86
2. Kody Hamilton/Randi Hamilton 11.35
3. Nick Hudson/Ryan Legge 11.25
4. A E Smith/Dan Presley 10.99
5. Jeremy Aldridge/Clint Egbert 10.5
BIG FISH
1. John Harrison/Lance Evans 2.43
SPRINGFIELD CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 10th DECATUR LAKE
1. Scott Boston/Dave Radack 8.2
BIG FISH 1.62
FLORIDA CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 10th SANTE FE
1. Jack/John 10.14
2. Tim/George 10.1
3. Dave Troester 8.98
BIG FISH
1. Jack/John 1.13
KANSAS CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 11th MILFORD LAKE
1. Harmon/Morstorf 6.3
2. Hobbs/Springer 5.84
3. Morgan/Roberts 5.75
BIG FISH
1. Harmon/Morstorf 1.18
CENTRAL ILLINOIS CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 11th LAKE SHELBYVILLE
1. Lee Buehnerkemper/Greg Niebrugge 7.73
2. Sean Shelby/Mike Hopkins 7.46
3. Rick Clifton/Bob Sarko 7.38
4. Josh Nast/Dustin Reynolds 7.36
5. Frank Revell Jr/Jeff Revell 7.18
BIG FISH
1. Steve Peck/Jenni Price 1.69
EAST TENNESSEE CRAPIE CLUB
NOVEMBER 17th CHEROKEE LAKE
1. Scott Bunch/Neal Alvis 10.86
2. Brian Guy/Jason Bridwell 9.42
3. Tim Fletcher/Mike Ferguson 8.44
4. Darren Caughron/Matt Xenos 7.17
5. Dustin Davis/Jason Davis 6.48
BIG FISH
1. Brian Guy/Jason Bridwell 2.1
LAKE OKEECHOBEE CRAPPIE SERIES
NOVEMBER 17th LAKE OKEECHOBEE
1. George Parker/Tim Eberly 9.61
2. Brad Gibson/Allen Smith 8
3. Capp Williams/John Dunlap 7.45
4. Mark Hoon/Chase Carter 5.68
5. Tommie Harper 5.01
BIG FISH
1. George Parker/Tim Eberly 1.81
MIDDLE TENNESSEE CRAPPIE CLUB
NOVEMBER 17th WOODS RESERVOIR
1. Tyler Spray/Terry Spray 9.53
2. Rodny Edwards/Coby Edwards 8.67
3. Mathew Nash/Toby Ivey 8.42
4. Mark Quimby/Scott Quimby 7.64
5. Joey Davis 6.32
BIG FISH
1. Jamie Johnson/Roger Johnson 2.15
SOUTH CAROLINA CRAPPIE ASSOC.
NOVEMBER 17th WATEREE
1. Chip Knight/Charles Knight 11.69
2. Roland Addy/Bob Addy 4.93
3. David Hinson/Dan Drow 2.26
BIG FISH
1. Chip Knight/Charles Knight 1.84