Tournament Results

SPRINGFIELD CRAPPIE CLUB
MARCH 23rdLAKE SANCHRIS
1. Randy Cox/Gregory Correll10.99
2. Nast/Reynolds10.37
3. Montooth/Davis8.83
4. Bentley/Walker8.53
5. Clark/Gelos7.31
BIG FISH
1. Nast/Reynolds2.09
AMERICAN CRAPPIE TRAIL
MARCH 28th – 30thLAKE D’ARBONNE
1. Tonu Hughes/Jeff Riddle35.94
2. Daniel Porter/Jeremy Aldridge35.93
3. Rick Solomon/Mike Walters35.83
4. Andrew Scott/Bill Burnett35.62
5. Steve Perotti/Stuart Baum35.52
BIG FISH
1. Rick Solomon/Mike Walters2.16
2. Brandon Jennings/LD Henry2.16
CRAPPIE USA
MARCH 30thOLD HICKORY LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Johnny Clary/Dwayne Craig9.13
2. Wally J Littrell/James T Baxter8.96
3. Neal Alvis/Scott Bunch8.55
4. William L Snyder/Mark Travis8.46
5. Kenneth D Douglas/Brian Fondaw8.39
PRO DIVISION
1. Rodney Talley/John Baker9.85
2. Dale Thompson/Eddie Milby9.23
3. Harold Maddux/Brian Oldham9.09
4. Andy Godwin/Chris Waldron8.93
5. Nathan Noblitt/Shawn Bales8.62
BIG FISH
1. Burl Estes/Ronnie Walls2.01
HOI CRAPPIE CLUB
MARCH 30thCLINTON LAKE
1. Steve Zehr/Dave Nugent5.6
2. Danny Whitecotton/Tim Hanaver4.8
3. Dave Zschav/Gavfield4.71
4. Josh Nast/Dustin Reynolds4.68
5. Chad Anderson/Kristen Anderson3.95
BIG FISH
1. Steve Zehr/Dave Nugent1.11
SHOALS AREA CRAPPIE ASSOCIATION
MARCH 30thLITTLE BEAR
1. Jonathan Kirby9.83
2. Neil Quinn/Ben Holbert8.51
3. Keith Dodd/Darrell Keil8.36
4. Joe Lambert/Justin Lambert8.14
5. Kevin McCarley/Stephen Hagood7.87
BIG FISH
1. Jonathan Kirby1.78
SOUTH CAROLINA CRAPPIE ASSOCIATION
MARCH 30thGREENWOOD
1. Roland Addy/Bob Addy12.6
2. Chip Knight/Charles Knight12.46
3. Ed Duke/Teddy Steen12.3
4. Ray Koon/Derek Frick12.28
5. Greg Matthews/Ronnie Shealy11.74
BIG FISH
1. Russell Riley/Derek Fulton2.18
CENTRAL ILLINOIS CRAPPIE CLUB
MARCH 31stCLINTON LAKE
1. Rich Goodbrake/John Goodbrake5.47
2. Brian Cleland/Terry Davis5.02
3. Josh Nast/Dustin Reynolds4.98
4. Andy Roberts4.59
5. John Carr/Roger Cox4.52
BIG FISH
1. Josh Nast/Dustin Reynolds1.37
CRAPPIE MASTERS
APRIL 5th – 6thLAKE FORK
1. Frank Haidusek/Mark McClure30.72
2. Shaun Church/Trey Phillips30.46
3. Bo Tisdwell/Jerry Graham30.17
4. Dillon Hackler/Mike Krebbs29.87
5. Matthew Rogers/Bruce Rogers29.85
BIG FISH
1. Frank Haidusek/Mark McClure3.11
MALE/FEMALE
1. David Cox/Kim Cox28.17
ADULT/YOUTH
1. TJ Palmer/Alex Palmer27.16
CRAPPIE USA
APRIL 5th – 6thCUMBERLAND LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Scott Carrier/Tresa Carrier21.21
2. Justin Creech/Ezekiel Reynolds20.8
3. William Rogers/Eric Kersey19.31
4. David Rowe/Pete Carpenter19.02
5. David Rodgers/Jerry Rodgers18.82
PRO DIVISION
1. Jake Hengstler/Jason Koesters22.33
2. Kris Mann/Terry Mann21.77
3. Wm P Aaron/Wm Aaron20.25
4. Chris Creech/Rodney Stevens18.78
5. B Garland/Nolan Keener18.52
BIG FISH
1. Zach Fishbaugh/Mike Fishbaugh2.62
INDIANA SLAB MASTERS
APRIL 6thBROOKVILLE
1. Tim Allen/Jim Clark7.84
2. Jake Walters/Luke Fishero6.8
3. Roger Claywell/Dean Rogers6.69
4. Jason Shingler/Mike Arnold6.58
5. John Brumley/Jonathan Brumley6.56
BIG FISH
1. Tim Dunigan/Joe Dunigan1.21
MAGNOLIA CRAPPIE CLUB
APRIL 6thROSS BARNETT RESERVOIR
1. Kody Hamilton/Randi Hamilton15.15
2. Sid Steen/Scott Steen14.5
3. Andy Rowzee14.42
4. Terry Stewart/Cole Stewart14.23
5. Jeremy Aldridge/Clint Egbert14
BIG FISH
1. Jimmy D Smith/Ricky Smith2.69
PEACH STATE CRAPPIE CLUB
APRIL 6thWEST POINT LAKE
1. Matt Chambers/Billy Quick8.14
2. Craig Chapman/Jason Little8
3. Randy Templer/Terry Jones7.31
4. Jacob Walker/Forrest Walker7.02
5. Charlie Jackson/Doug Selby6.6
BIG FISH
1. Greg Hansen/Paul Johnson1.96
SPRINGFIELS CRAPIE CLUB
APRIL 6thLAKE SPRINGFIELD
1. Montooth/Hunphrey5.26
2. Stimac/Stimac5.14
3. Bentley/Waggoner3.38
4. Catalano/Jallas2.49
5. Smith/Cuffle1.19
BIG FISH
1. Montooth/Hunphrey1.24
TWIN LAKES CRAPPIE CLUB
APRIL 6thKENTUCKY/BARCLAY LAKES
1. Mike Sheppard/Mitch Tidwell12.06
2. Tony Snelling/Conner Snelling10.96
3. Logan Robertson/David Butler10.86
4. Darren Isabell10.75
5. Doyle Milbey/Ashley Adams9.92
BIG FISH
1. Tony Snelling/Conner Snelling2.86
CRAPPIE ANGLERS OF TEXAS
APRIL 5th – 6thLAKE FORK
1. Frank Haidusek/Mark McClure30.72
2. Shaun Church/Trey Phillips30.46
3. Bo Tidswell/Jerry Graham30.17
4. Dillon Hackler/Mike Krebbs29.87
5. Matthew Rogers/Bruce Rogers29.85
BIG FISH
1. Frank Haidusek/Mark McClure3.11
MALE/FEMALE
1. David Cox/Kim Cox28.17
ADULT/YOUTH
1. TJ Palmer/Alex Palmer27.16
CHATTANOOGA CRAPPIE CLUB
APRIL 7thCHESTER FROST PARK
1. M Johnson/R Watts8.97
2. C James/T Smith8.7
3. B Howard/T Howard8.68
4. C Wingo/G Wingo8.32
5. J Edminster/J Morrison8.25
BIG FISH
1. B Howard/T Howard2.22
CRAPPIE MASTERS
APRIL 12th – 13thALKE DARDANELLE
1. Robert Carlile/Craig Nichols28.27
2. Eric Cagle/Wade McDonald27.89
3. Edward Shawn/Reuben Shawn27.59
4. Barry Morrow/Chad Maupin27.33
5. Lamar Bunting/Greg London27.31
BIG FISH
1. Edward Shawn/Reuben Shawn2.46
MALE/Female
1. David Cox/Kim Cox25.05
CRAPPIE USA
APRIL 12th – 13thLAKE BARKLEY
AMATEUR DIVISION
1. Marshall Sterns/Ray Sterns24.6
2. Doug Wynn/Justin Elder23.77
3. Joey Clark/Jeremy Jones21.44
4. Jay Harris/Robert Teeter21.42
5. Chris Glasgow/James Welker21.22
PRO DIVISION
1. Tony Grooms/Ling Grooms25.11
2. Paul Turner/Elizabeth Turner24.25
3. Tony Sheppard/Mike Sheppard23.48
4. Shawn Gore/Travis Gore/Joey Peck23.11
5. TJ Todd/Brian Hatch22.61
BIG FISH
1. Jay Harris/Robert Teeter2.42
BEAVER LAKE CRAPPIE ASSOCIATION
APRIL 13thBEAVER LAKE  
1. Seth Eden/Randy Eden8.73
2. Matt Phillips7.99
3. Clay Johnson7.9
BIG FISH
1. Seth Eden/Randy Eden1.56
EASTERN MISSOURI CRAPPIE CLUB
APRIL 13thMARK TWAIN
1. Todd Rhodes/Jason Jackson7.65
2. Matt Thomas/Brandon Mauzy7.3
3. Ron Molitor/Mike Wehde6.96
4. Mike Meyer6.78
5. Brad Perotti/Dave Cissell6.66
HOI CRAPPIE CLUB
APRIL 13thLAKE DECATUR
1. Davis/Nast8.53
2. Birch/Suzewits6.63
3. Whitecotton/Cleland6.3
4. Anderson/Anderson5.74
5. Carr/Mendoza5.64
BIG FISH
1. Davis/Nast1.88
FLORIDA CRAPPIE CLUB
APRIL 13thLAKE MONROE
1. Al Green9.07
2. Scott/Randy9.04
3. Tommy/John8.05
4. Bub/Debra7.15
5. Darryl/Terri7.13.5
BIG FISH
1. Al Green1.11
NORTHEAST OHIO CRAPPIE CLUB
APRIL 13thSALT FORK LAKE
1. Jerry/Eric6.79
2. Brock/Brian6.44
3. Lee/Coldwell6.36
4. Brad/Sean6.21
5. Wes/Kolby6.19
BIG FISH
1. Brock/Brian2.5
CRAPPIE USA
APRIL 19th – 20thGREEN RIVER LAKE
AMATEUR DIVISION
1. Rob Massey/Todd,Vest,Trevor Dalton16.09
2. Glenn Ward/Donnie Miller14.07
3. Robert Leach/Larry Holtzclaw13.34
4. Gregory Oaks/Shane Yocum13.03
5. Will Rogers/Eric Kersey12.24
PRO DIVISION
1. Shawn Gore/Travis Gore/Joey Peck16.37
2. Terry Mann/Kris Mann15.72
3. Davis Jones/Corey Thomas15.26
4. Steve Ferguson/Frank Finley14.28
5. Arnold Patterson/Kenny Patterson13.36
BIG FISH
1. Corey Cambron/Levi Rowe1.92
CRAPPIE MASTERS
APRIL 20thLAKE OF THE OZARKS
1. Kevin Jones/Billy Don Surface11
2. Jake Hammett/Mike Cannon10.93
3. Matthew Rogers/Bruce Rogers10.89
4. Larry Gorham/Dalton Gorham10.79
5. Frank Haidusek/Mark McClure10.76
BIG FISH
1. Ben Odom/Jason Peckron2.22
EAST TN CRAPPIE CLUB
APRIL 20thMELTON HILL LAKE
1. Scott Bunch/Neal Alvis8.58
2. Tracy Maxwell/Greg Moses8.2
3. Brian Harrell/Brandon Henderson8.04
4. Jerry Huckaby/Jason Rhodey7.42
5. Ken Bluechek/Denise Bluechek6.94
INDIANA SLAB MASTERS
APRIL 20thFREEMAN/SHAFFER
1. Jim Raymer/Rob Raymer8.78
2. Nathan Noblit/Shawn Bails7.87
3. Eric Millsaps/Rick Hancock7.78
4. Jake Walters/Luke Fishero6.8
5. Doug Allen/Larry Yates5.76
BIG FISH
1. Jake Walters/Luke Fishero1.78