September 20th Middle Tn. Woods Lake
Elite Division
John Wells/Joey Davis 6.30
Regular Division
Tom Rein/Jerry Cartwright 5.05
Big Fish
Randy Clark 1.57
September 20 Shoals-Al Pickwick – Results not available
September 20th Eastern Buckeye OH-Clendening
1. Jerry Martin/ Eric Martin 3.8
2. John Dupke 3.6
3. Mark/Jeff 3.04
4. Randy/Tim 3.02

September 24th- 27th Crappie Masters
2014 Angler Team of the Year
Whitey Outlaw & Mike Parrott 1187
Final Top Ten
1. Outlaw/Parrott 1187
2. Schoenherr/Neuhaus 1159
3. Williams/Williams 1146
4. Rogers/Rogers 1142
5. Morgan/Watson 1140
6. Dannenmueller/Steele 1112
7. McGhee/Brooks 1076
8. Jones/Gillotte
9. Schantz/Hunt 1051
10. Inman/Dowell 1047

2014 National Champions!
Alan Carter & Tony Sheppard 25.56
Top 10
1. Alan Carter/Tony Sheppard 24.56
2. Ronnie Capps/Steve Coleman 24.42
3. Rod Wall/Joey Hilton 22.91
4. George Nelon/Paul O’Bier 20.78
5. David Thornton/Shelton Culpepper 20.32
6. Torch Tindle/Rusty Burroughs 20.14
7. Jeremy Aldridge/Jason Daniels20.04
8. Michael Walters/Rick Solomon 19.93
9. Rick Fajen/Earnie Cox 19.42
10. Charles Carpenter/Jimmy Pennington 19.24
Divisional
Big Fish- Jerry McCready/Ken Stauffer 2.35
Male-Female- Jay Don/Rhonda Reeve 18.68
Adult-Youth- Oscar/Anna Riley 14.12
Lifetime Achievement Award
Phil and Eva Rambo
Sportsman of the Year Award
Kyle Schroenherr and Rodney Neuhaus
Big Fish of the Year Award
Jeff Riddle and David Maddux -3.87lb Crappie
Top Stringer of the Year Award-new record
Jay Don and Rhonda Reeve -20.54lb Stringer

Kids Fishing and Education Youth Championship
Youth Scholarship Fish-Off
10-12 Division Winner
De’ja Provencher-$2,500.00 Scholarship
10-13 Finalists
Scott Broxton-Fished w/Charlie&Travis Bunting
De’ja Provenche-Fished w/Wade Hendren&Roy Logan
Ethan Hunt-Fished w/Phil&Eva Rambo

13-15 Division Winner

Gage Kelly-$2,500.00 Scholarship

13-15 Finalists
Christian Terry-Fished w/Matt Morgan&Kent Watson
Gage Kelly-Fished w/Kyle Schoenherr&Rodney Neuhaus
Watson Brewer-Fished w/Dan Dannenmeuller&Garrett Steele

Indiana Slab Masters
Sept. 27th – Tanner Creek/Ohio River
Jason Snyder and Matt Liles

2014 B’n’M Points Champions
Larry Yates and Doug Allen

October 4th-Eastern Oh Piedmont Lake
1. Mark/ Jeff 5.3
2. Randy/ Tim 4.12
3. Jerry/Eric 4.6
4. John/Chris 3.13
Big Fish
Randy/Tim 12 ½ Fish

October 10th-11th Crappie Masters – Granada MS
1. Alan Carter/Tony Sheppard 25.97
2. Brandon Fulgham/Patrick Stone 25.17
3. David Thornton/Shelton Culpepper 25.05
Big Fish
1. Chaney Starnes/Glen Frazier and Neal Quin/Lynn Quin Tied 2.56
2. Ronnie Capps/Steve Coleman 2.53

Male-Female
Gilford Sipes/Angela Waites 15.03
Adult-Youth
Chris Younger/Cameron Younger 14.97